Terug naar Index Familiegraf  Vlielander Hein  (grafnummer 34-35)

 

34-35. Benjamin Marius Vlielander Hein * Brielle 2-12-1838 's-Gravenhage 8-12-1919
  Zoon van Johan Wilhelm Hein en Maria Johanna Magdalena Fayan-Vlielander.
Hij trouwt  in 1870 met
Catharina Rica Geertruida Couperus.
34-35. Catharina Rica Geertruida Couperus * Batavia (Ned. I)1-10-1850 's-Gravenhage 6-11-1923
  Dochter van John Ricus Couperus en Catharina Geertruida Reynst.
34-35. Johan Wilhelm Hein * Brielle 14-6-1842 Nieuw-Helvoet 16-9-1900
   
34-35. Maria Johanna Magdalena Vlielander Hein * Nieuw-Helvoet 6-9-1871 's-Gravenhage 21-5-1955
   


Elbert van Soest, 'Respect voor ons voorgeslacht', Struinen  2002 (16), nr. 2, pp. 48-53
 



Familiegraf  Vlielander Hein (opgeknapt in 2016)
 

Afbeelding vergroten

Benjamin Marius Vlielander Hein en
Catharina Rica Geertruida Couperus



 



Bovenzijde steen met het familiewapen van
de familie Vlielander Hein





 

Afbeelding vergroten

Catharina Rica Geertruida Couperus

 

 
Afbeelding vergroten
 
Rouwadvertentie
Benjamin Marius Vlielander Hein

Afbeelding vergroten

Uit: Nieuwe Brielsche Courant
van december 1919
 

 

Afbeelding vergroten

Benjamin M. Vlielander
Bron Fotoarchief Eerste Kamer


 

Benjamin Marius Vlielander Hein was een vooraanstaande Haagse advocaat (deken van de Orde van advocaten). Hij was Eerste-Kamerlid voor de liberalen en zoon van het Eerste-Kamerlid J.W. Hein, die tevens burgemeester op het eiland Voorne was. Daar bekleedde hij zelf eveneens diverse bestuursfuncties. Hij kon tot de oud-liberalen worden gerekend. In 1904 werd hij  'slachtoffer' van de ontbinding van de Kamer door Kuyper.

De naam 'Vlielander' werd aan 'Hein' toegevoegd bij Koninklijk Besluit  van 12 september 1850, nr. 57.

Hij bekleedde diverse functies:

   advocaat te Brielle van 1861 tot 1864

   advocaat en procureur te s-Gravenhage van 1864 tot 1919

   lid Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Brielle van 4-7-1871 tot mei 1888

   lid Eerste Kamer der Staten-Generaal voor de provincie Zuid-Holland van 1-5-1888 tot 23-7-1904

   ambachtsheer van Voorne

   consulent van het Hoogheemraadschap van Delfland

   rechter-plaatsvervanger van de Arrondissementsrechtbank te s-Gravenhage vanaf 17-12-1886

   executeur-testamentair bij de regeling van de nalatenschap van koning Willem III

   lid Staatscommissie voor de Waterstaatswetgeving van 1898 tot 1902

   Ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw

   Commandeur in de Orde van Oranje Nassau.
 

Afbeelding vergroten

Uit: De Telegraaf 14 december 1919








 

Afbeelding vergroten

Rouwadvertentie Catharina R.G. Couperus



 

Afbeelding vergroten

Rouwadvertentie Catharina R.G. Couperus



 



NBC 10-12-1919



NBC 14-12-1919